Криворізька загальноосвітня школа I -III ступенів № 29

 





Вчимося бути здоровими

 

 

Вчимося бути здоровими

Мудра людина запобігає хворобам, а не лікує їх.

Прислів’я.

Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути способом життя. Здоровим способом життя. Пропонуємо Вашій увазі 7 найважливіших правил здорового способу життя. 

 

Здоровий спосіб життя: правило № 1 Раціональне харчування.
Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами.

Для того щоб весь день відчувати себе добре і бути енергійним, вкрай необхідний режим харчування. А саме  в певний час доби. Вживаючи їжу, пам'ятайте, що шлунок найбільш точно працює вранці, тому рекомендується сніданок з'їдати більш щільний, ніж обід та вечерю. З часом ваш організм звикне до розкладу, і не буде витрачати енергію на швидкі, але часті перекуси. Переварюючи часто маленькі порції їжі, або один раз, але у великих габаритах, біоритми людини збиваються, він частіше відчуває втому, пригніченість і поганий настрій. Також енергію і здоров'я не додають і продукти довгої термічної обробки. З'ївши добре засмажену відбивну, ви довгий час не відчуєте голод, але це всього лише наслідок довгого, і неприємного для шлунка перетравлення.

Стежте, щоб ваше денне меню включало в себе достатню кількість вуглеводів. Вуглеводи відмінно наповнюють організм енергією і стимулюють гарний настрій.

    У теж час необхідно максимально виключити солодке, воно призводить до різких перепадів цукру в організмі. У підсумку ви відчуваєте себе стомленим. Кращий варіант замінити солодке на цільнозернові продукти, наприклад хліб з цільного зерна. Такі продукти легко і довго засвоюються організмом, і стабілізують норму цукру.

Для відмінного самопочуття рекомендується вживати більше рослинної їжі, і їжі в сирому вигляді. Намагайтесь скоротити вживання солі і зовсім виключіть зі свого раціону шкідливий фаст-фуд. По можливості, пийте тільки очищену воду.

Як говорив Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої ​​їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму. 



Здоровий спосіб життя: правило № 2 Фізична активність.
Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно! 

Фізичні вправи по праву входять в систему здорового способу життя, так як без фізичної активності стан людини значно погіршується, і не тільки фізичне, а й психічне, знижуються інтелектуальні можливості людини (лікарі стверджують, що розумова робота повинна в повній мірі компенсуватися фізичної).

Для ведення здорового способу життя, на думку американських спеціалістів, необхідні аеробні вправи.  "Аеробними називаються такі вправи, які змушують ритмічно працювати великі групи м'язів. Вони не пов'язані безпосередньо з фізичними навантаженнями, але вони повинні сприяти постачання тканин киснем і більшого його споживання ". До числа аеробних вправ відносять ходьбу або походи, біг, біг на місці, плавання, ковзани, підйом по сходах, греблю, катання на скейті, роликових ковзанах, танці, баскетбол, теніс. Як ми можемо побачити, практично всі з цих вправ не вимагають ніяких спеціальних фізичних навичок. Всі вони виконуються в особливій, цікавою для займається формі.
І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову 

пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими. 

Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю! 


Здоровий спосіб життя: правило № 3 Відмова від шкідливих звичок.


Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. Перш за все необхідно зазначити, що в ідеальному випадку здоровий спосіб життя передбачає не відмова від шкідливих звичок, але початкове їх відсутність. Якщо ж з якихось причин вони вже є у людини, то необхідно вжити всіх заходів, щоб звільнити даного індивіда від настільки згубних для нього самого пристрастей.
До шкідливих звичок перш за все відносять вживання алкоголю і тютюнопаління, причому в літературі куріння представляється як більш поширена звичка, а отже і як більше зло для людини.
Куріння наражає на небезпеку багато життєво важливі органи. Курці ризикують отримати легеневі захворювання, а також піддаються підвищеної небезпеки ішемічної хвороби серця та інсульту. "Сигарети прискорюють звуження артерій, зменшують вміст кисню в крові на цілих 15%, а, отже, створюють перевантаження всієї серцево-судинної системи". Для бажаючих кинути палити. 
Не менш шкідливий для організму і алкоголь. У тих, хто зловживає їм, частіше зустрічається підвищений артеріальний тиск. Ну а те, що алкоголь руйнує печінку, відомо всім. Особливо скорботою той факт, що алкоголь і тютюн негативно впливають на вроджені характеристики дітей і можуть викликати серйозні відхилення у розвитку.
 Для тих, хто хоче кинути пити і курити особливе значення має здоровий спосіб життя в цілому. Регулярні фізичні вправи, раціональне харчування у великій мірі сприяють подоланню шкідливих звичок.

 

Здоровий спосіб життя: правило № 4 Здоровий сон.
Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня. 


Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися. Кожен день лягайте спати в один і той же час. Пам’ятайте, що кожна година сну до півночі прирівнюється до двох годин сну після опівночі. Кращий час, щоб лягти спати — 21–22 години. Виробіть щоденну звичку прокидатися рано: щодня це буде легше, ніж, скажімо, через день.

Здоровий спосіб життя: правило № 5 Позитивне мислення.
Усі хвороби від нервів — ця загальновідома фраза підтверджується останніми дослідженнями медиків. Фахівці переконані, що досить часто причиною розвитку астми, екземи, виразки шлунку стає не фізичний чинник, а реакція людини на психологічний та соціальний стрес. 

Вміти контролювати свої негативні емоції - завдання не з легких. Раніше вважалося, що прояв своїх емоцій допомагає людині «розрядитися» і знову прийти до норми. Нещодавно проведені дослідження показали зворотне: позбавлення від негативних емоцій, зокрема, гніву, небезпечне для здоров'я. Виплеск гніву підтримує поганий настрій, збільшуючи при цьому інтенсивність руйнівних почуттів. При вираженні негативних емоцій у мозку виробляються певні хімічні речовини, які з часом викликають залежність. І людина на підсвідомому рівні буде просто шукати причину для гніву.

Психологи радять навчитися боротися зі своїми негативними почуттями, замінюючи їх більш позитивними.

Здоровий спосіб життя: правило № 6 Загальна гігієна організму.
Гігієна організму пов'язана, перш за все, з підтриманням чистоти шкірного покриву. Проблема чистоти шкірного покриву досить актуальна для людини, так як: "приблизно 2,5 млн. потових і сальних залоз виділяють близько 0,5 л поту і близько 20 г сала на добу, в поверхневих шарах шкіри йде безперервне оновлення клітин, на брудній шкірі можуть матися шкідливі для здоров'я людини мікроорганізми. При забрудненні шкіри засмічуються вивідні протоки потових залоз, і порушується здатність організму до терморегуляції. На брудній шкірі легко розвиваються грибкові захворювання, лікування яких вимагає багато часу ". Природно, що всі ці факти переконують нас у необхідності підтримання чистоти тіла. Думаю, що буде зайвим нагадувати про засоби і способи змісту шкірного покриву в чистоті.

Здоровий спосіб життя: правило № 7  Загартовування.
Способи загартовування проти холоду всім давно відомі. Це повітря, вода і сонце в сукупності з фізичними вправами. "Найкращі результати дає комплекс прийомів, що складається з конвекційного (повітряні та сонячні ванни) і кондукціонного охолодження (обтирання і обливання, ножні ванни, купання, що чергуються водні процедури)". Ефект загартовування недовговічний, він триває тільки під час загартовування організму і недовго після нього, тому загартовування має бути постійним і послідовним, їм слід займатися щодня.

 

 

Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. На вихідних не сидіть біля телевізора або комп’ютера, а вирушайте в парк або в ліс на прогулянку. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!